25February2018

سازمان جوانان کمونیست

  •  
  •  
Sunday, 03 April 2016 22:50

اطلاعات شما در گوگل کجا ذخیره میشود

Written by

گوگل به خاطر حضور در بسیاری از عرصه‌ها شناخته شده؛ اما این کمپانی بر پایه‌ی ذخیره‌سازی و جستجوی اطلاعات در سرتاسر اینترنت ساخته شده است. معمولا این موارد پشت درهای بسته و قفل شده نگهداری می‌شوند، ولی گوگل می‌خواهد همه‌ی آن چیزی که باید در رابطه با دیتاسنترهای گوگل بدانید را در یک ویدیوی ۸ دقیقه‌ای برای شما به نمایش بگذارد.

میزبانی و نگهداری اطلاعات در حجم عظیمی که گوگل با آن سر و کار دارد، چالش‌های مهم و بزرگی را پیش روی مهندسان قرار می‌دهد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نحوه مراقبت و تامین امنیت این اطلاعات است. برای بسیاری از علاقه‌مندان این سوال بوجود می‌آید که این کمپانی چگونه بر این چالش‌ها فائق آمده است؟ برای پاسخ به این سوال، گوگل خود پیش‌قدم شده و سعی کرده در یک ویدیوی کوتاه ۸ دقیقه‌ای، هر آنچه را ما مجاز به دانستنش در رابطه با دیتاسنترهای گوگل هستیم، به نمایش در آورد.

اولین چیزی که با آن مواجه می‌شوید گیت‌های امنیتی است که در حالت معمول حتی برای کارمندان گوگل نیز قفل هستند. پس از آن با تمام راهکارهای امنیتی موجود برای یک مراقبت ۲۴ ساعته در طول هفته آشنا می‌شوید. همانند بسیاری از دیتاسنترهای مدرن، راهکارهای احراز هویت دوگانه، علاوه بر محدودیت‌های فیزیکی مانند قفل و گیت در نظر گرفته شده که گوگل برای این منظور از اسکنر عنبیه چشم به عنوان بخشی از فرایند احراز هویت، بهره گرفته است.

با مشاهده‌ی این ویدیو می‌توانید به طور اجمالی با ساختمان یک دیتاسنتر بزرگ آشنا شوید. در مصاحبه‌ای با ویرجیانا، یکی از مسئولان شبکه، وی می‌گوید که این ساختمان می‌تواند از ۷۵,۰۰۰ دستگاه با حجم انتقال داده‌ای بیش از یک پتابایت پشتیبانی کند.

در ادامه آنها اطلاعاتی در رابطه با چگونگی حذف اطلاعات و درایوها از سیستم ارائه می‌دهند؛ فرایندی که ابتدا با WIPE درایو (فرایندی که طی آن حجم زیادی از اطلاعات اتفاقی بارها و بارها روی درایو نوشته و پاک می‌شوند تا امکان ریکاوری اطلاعات از روی آن به صفر نزدیک شود) شروع شده و سپس با خرد شدن توسط دستگاهی شبیه به چوب خردکن که البته اختصاصا برای خرد کردن هارد دیسک‌ها ساخته شده است، ادامه می‌یابد.

در ادامه نگاهی به این بازدید جذاب داشته باشید و خود، عظمت گوگل و راهکارهایش را در زمینه‌ی نگهداری از اطلاعات این کمپانی و مشتریانش مشاهده کنید. این ویدیو حاوی پیام‌های تبلیغاتی برای پلتفرم ابری گوگل است و از همین رو احتمالا کمی جذاب‌تر از واقعیت نیز به نظر برسد.

Google Data Center 360° Tour

منبع: eteknix

 

شما هم میتونید مطالبتون و یا گزارش و اخبار پیرامون خودتون ویا نظرات و سئوالات خودتون رو از راه های زیر بفرستید.

راه های تماس:

‫#‏واتس_اپ ، ‫#‏وایبر ، ‫#‏تلگرام و ‫#‏لاین: 0046739681438

اسکایپ: javanan.tamas

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/kheyaban

کانال تلگرامی انقلاب زنانه: http://telegram.me/enghelabezananeh

سایت: http://www.cyoiran.com/

صفحه فیسبوکی سازمان جوانان: https://www.facebook.com/cyo.sjk

صفحه فیسبوکی انقلاب زنانه:https://www.facebook.com/womens.revolution1

گوگل پلاس: http://goo.gl/sr55q3

اینستاگرام: javanan.komonist

توئیتر:Javanan Komonist

تهیه و تنظیم از :  ایمان دشت پیما

Add comment


Security code
Refresh

connect1