24September2017

سازمان جوانان کمونیست

همه ما ازشنیدن ماجرای تجاوز وقتل فجیع آتنااصلانی ناراحت وبهت زده شدیم وهمدل وهم درد خانواده این عزیز از دست رفته هستیم
اماامروزبادیدن صحنه اعدام‌ورفتار مردم و سوالات خبرنگاران این‌سوال به ذهنم‌اومد که چرامامردم‌ایران اینگونه مشتاق وپیگیر خشونت و زجرکشیدن فرددیگه هستیم.
شاید اشتباهی شده واین فردقاتل اصلی نبوده؛ شاید تجاوز نکرده و حتی اگه همه این جنایات رو هم مرتکب شده باشه ؛ دلیلش چی میتونست باشه؟؟؟
آیا یک‌انسان که وضعیت روحی و روانی درستی داره میاد به دختربچه ای تجاوزکنه و‌سپس بدنش رو تکه تکه کنه و چال کنه؟!
چرا مثل کشورهایی که به دنبال راه حل و جایگزین برای اعدام و‌ریشه یابی مشکلات هستند، نمیپذیریم که این افراد ممکنه مریض روحی وروانی حاد باشند و نیازمند بستری دربیمارستان های مجهز و درمان هستند
چرا قتل رو باقتل ومرگ‌رو‌با مرگ جواب میدهیم ؛ آیا این اعدام ها تونسته باعث جلوگیری از تکرار این وقایع بشه؟
حتی اگه موافق اعدام هم‌هستیم نباید این عمل عمومی و در منظر دید مردم‌باشه؛ انسان ها که همه مثل هم نیستن؛ ممکنه فردی با دیدن صحنه اعدام تا آخر عمرش کابوس ببینه و دچار مشکلات روانی خفیف یا عمیق بشه
الان در خانواده ها گوشی های موبایل رو‌بچه ها به راحتی برمیدارن و این فیلم اعدام روخواهند دید
بیایم‌همگی با هم خشونت واعدام رو از جلوی چشمان فرزندان و خانواده و کل جامعه دور کنیم
(همدردی وهمدلی خود روبا خانواده آتنا اعلام میکنیم)

مهران حمیدی 
telegram.me/enghelabezananeh

 

"شنا کردن بر خلاف جهت حرکت رودخانه همیشه سخت و طاقت فرسا بوده اما از زمانی که رودخانه فرهنگ کشور در حوزه حجاب دیگر جریانی را در خود نمی بیند و عملا به آبراهی که حتی عمق آن به یک وجب هم نمی رسد تبدیل شده حرکت برخلافش دیگر سخت نیست و هر کس هر طور و به هر نحو که دوس دارد می تواند بپوشد و بگردد و نهایتا اگر کسی به او بگوید بالای چشمت ابروست وی را به باد مشت و لگد بگیرد و آخر چند صد نفر برای وی " به به " و چه چه " کنند که چه خوب بلایی سر آدم " فضول " آوردی."
بخشی از مطلب "کوتاهی مسئولین حکومتی جمهوری اسلامی در برخورد به پدیده رایج بی حجابی" منتشر شده در خبرگزاری فارس.
https://t.me/enghelabezananeh
همه روزهایمان بدون حجاب، بدون بردگی و بدون تحقیر
#چهارشنبه_بدون_حجاب

 

از مجموعه دست نوشته های یک مرد عاصی 
سلام. من مربی تکواندو هستم. چند روز پیش بازرس فدراسیون تکواندو به اسم ولی هنرجو اومد سر کلاسم. البته بهش آمار داده بودن. هنرجوی من یک دختر زیر ۱۲ سال که هیچ ایرادی نداره توی کلاس آقایون تمرین کنند. همون موقع توی کلاسم ۷ تا هنرجو دختر با همون شرایط سنی در حال تمرین بودند. ولی بدون حجاب. چون از نظره من که مربیشون هستم حجاب موقع تمرین جز کلافه کردن هنرجو هیچ منفعتی نداره. این به ظاهر ولی هنرجو دید که این بچه ها بدون حجاب هستن، با اینکه از نظره سن جای بچه های من هستن یه برخوردی کرد تو باشگاه با من که من شوکه شدم. نمیدونستم طرف رو بزنم، خودم رو بزنم، که چه قدر آدم باید پست باشه که همچین فکری بیاد تو ذهنش که بخواهد با دیدن موی سره بچه ۱۲ ساله تحریک بشه. این مملکت ما داریم!
امروز هم رفتم بازرسی فدراسیون جواب پس بدم. لطفا این رو منتشر کنین تا آبروشون بره.
ارسال از همراهان انقلاب زنانه در تلگرام telegram.me/enghelabezananeh

عکس تزئینی

قاتلی دیگر را در ملا عام اعدام کردند و خشونت نفرت انگیری به جامعه تزریق شد تا دوباره قاتلان دیگر با خشونت افسارگسیخته تری به جنایت دست بزنند و این دور ادامه دارد جامعه ای که قوانین بیرحم و خشن را به زندگی مردم اعمال میکند جز خشونت و نفرت چیزی درو نخواهد کرد 
کسی نفهمید این انسانی که به قتل فجیع دختر بچه ای دست زده است چه زندگی داشته است از وقتی خودش کودکی بیگناه و پاک چشم به دنیا گشوده تا زمانی که به عنوان قاتلی بیرحم به دار آویخته شد بر او چه گڌشته است ؟
این چه کیفیتی است که انسانی را به یک قاتل بدل میکند ؟ و هزاران سوالی که با زندگی قاتل آتنا به دار آویخته شد تا صورت مساله ای بار دیگر پاک شود 
تا پاسخ همه سوالات با بیرحمی طناب دار پاسخ گیردتا هرگز پاسخی به سوالات داده نشود تا سیکل تولید خشونت و بیرحمی پایانی نداشته باشد
اعدام قتل عمد انسانی دیگر است که تنها باعث افزایش خشونت و بیرحمی و بی ارزشی جان و کرامت انسان میباشد
اعدام را پایان دهید تا کرامت و شان انسانها حرمت داشته باشد!
مریم محمدی
شهریور 96
https://t.me/enghelabezananeh

رونمایی از سردیس و تمبر مریم میرزاخانی 
28 شهریورماه- کتابخانه ملی
telegram.me/enghelabezananeh
ارزشهای حاکمیت جمهوری اسلامی چنان متزلزل است که حتی از نداشتن حجاب سردیس و تمبر هم نگران است، مبادا الگویی باشد برای پوشش آزاد!

ورزشگاهها از اماکن عمومی جامعه هستند که باید زنان از آنها سهم برابر داشته باشند. 
telegram.me/enghelabezananeh

شنبه ۲۳سپتامبر برابر با اول مهر، زنان در عربستان برای اولین بار وارد استادیوم فوتبال خواهند شد، درحالی که تا قبل از این از ورود به ورزشگاه‌ها و دیدن مسابقات در کنار مردان منع می شدند.
زنده باد جنبش نوین رهایی زن در عربستان 
telegram.me/enghelabezananeh
?فقط با یک مبارزه متشکل، سازماندهی شده و هدفمند است که می توان درب‌های ممنوعیت ورود زنان به استادیوم ها را شکست. به امید روزی که شاهد حضور زنان ایرانی با سهم برابر در استادیوم‌های ورزشی در ایران باشیم.


او گفته «بايدحتماجلوی اين كارگرفته شود»

جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاهها و اماکن ورزشی مصداق جنسیت زدگی وتبعیض است و ما با این قوانین‌ ارتجاعی و ضدانسانی مبارزه میکنیم.
 
 
هبود روحی و جسمی را طی میکند. او در فیس بوک و مدیای اجتماعی فعال است علیه خرافات و مذهب و اسلام و اسلام سیاسی. او را تهدید به مرگ میکنند چند نفر اسلامی وامانده در فیس بوک علیه او رجز میخوانند، در حالیکه هزاران نفر در سراسر جهان ورود را ستایش میکنند. بدلیل شجاعت اش و عزم جزمش برای زندگی و لذت بردن از همه مواهبی که در دنیا موجود است. در مقابل تهدیدات به سربریدن و قتلش در مدیای اجتماعی ورود میگوید، اینها حاضرند جدا کردن سر انسانها از تن اشان را در فضای مجازی ببینند ولی طاقت دیدن موهای من و بی حجابی ام راندارند، باید علیه این جنبش بود.
ورود دختر سرکش از کربلا است . او برای اولین بار با احساس آزاد بودن و بعد از تراپی سختی که با جدیت آنرا به پیش برد میتواند بدون عصا راه رفته و مهمتر میتواند برقصد. ورود بازمانده تقلا برای قتل یک زن آتیست و لامذهب از قلب جنبش اسلامی یعنی شهر کربلا است. ورود از خانواده مذهبی و زنی بود که از او انتظار داشتند بسوزد و بسازد، سرکشی نکند و زن فرمانبر پارسا باشد. بر عکس روح سرکش ورود او را به نقد اسلام و مذهب کشاند و ورود علنا اعلام کرد اعتقادی به اسلام و خرافات ندارد. برادرش او را به قصد کشتن زد ورود در حالیکه بدنش و بویژه ستون فقراتش آسیب جدی دیده بود، از این قصد به قتل عامدانه و آگاهانه جان سالم بدر برد و اکنون در آلمان است. ماهها با صندلی چرخدار حرکت میکرد بعدها با عصا و اکنون راحت میدود و میرقصد. او دیشب در یک پارتی بود و با آزادی کامل رقصید. حق زندگی کردن، نفس کشیدن و لذت بردن از زندگی ، برای زنان در مذهب اسلام و نزد جنبش اسلامی یک تابو است. اما زنان سرکش آزادی نفس کشیدن و زندگی کردن را با مبارزه بدست می آورند.
کانال تلگرام https://t.me/hoveiatensani
پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ازمهرجانمانند
آمار منتشر شده اخیر نشان میدهد ۴۰ تا ۵۰ درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه در استان‌های مرزی به دلایل مختلف ترک تحصیل می‌کنند که یکی از این دلایل ازدواج زودهنگام است.

كارتونيست نازنين جمشيدى شهروند

کانال تلگرام انقلاب زنانه
telegram.me/enghelabezananeh
پیامگیر تلگرام: @sjktamas

Page 1 of 21

connect1