20February2018

سازمان جوانان کمونیست

نه به امیر تتلوها، نه به هنر حکومتی!

هنر حکومتی به اندازه استبداد، عمر دارد. کم نبوده و نیستند، به اصطلاح هنرمندانی که اکثرا برای بهره مندی از امکانات  دولتی و حکومتی وبعضا از روی تحلیل غلط سیاسی، با دیکتاتورها همراه شده اند و به طبقه و مردمان خود پشت پا زده اند. این در حالیست که عده ایی دیگر از هنرمندان، با حفظ تعهد به ارزش های انسانی و آزادیخواهانه، همواره هویت خود در راستا منافع مردم پیشرو تعریف کرده اندد، و تن به دریوزگی و چاپلوسی دیکتاتور ها نکرده اند، هر چند که مجبور به هزینه دادن های بی شماری شده اند. مثال های زیادی از هر دو طیف را می توان ذکر کرد. در چند سال اخیر اما شاهد هستیم تعدادی هنرمندان که تا چندی پیش، متون شعری خود را به توصیف سبک و سیاق نه چندان همراه و هم جهت با انچه حاکمیت جمهوری اسلامی هنجار تعریف کرده، اختصاص می دانند، و از همین راه اسم و رسمی نسبی برای خود دست و پا کرده بودند، اکنون سراسر گوش به فرمان حاکمیت شده اند، و به عاملی بر ضد مردم خود تبدیل شده اند. بهترین مثال شاید امیر حسین مقصود لو ملقب به امیر تتلو باشد. وی که در سال های نه چندان دور از شراب، عشق و روابط ازاد جنسی می خواند، اکنون، همچون مهره ای فرمانبردار در دست جمهوری اسلامی، مسلمان، عابد و زاهد شده است. وی هویت جدیدی برای تعریف خود کرده، و در راه سر سپردگی به مقابله با جنبش ها ازای خواه در ایران بر خاسته است.وی با پست ها ضد انسانی و ضد زن خود در اینستاگرام، و موسیقی هایی با تم های سیاسی منطبق با اهداف حاکمیت، مانند انچه در حمایت از پروژه ضدانسانی اتمی جمهوری اسلامی، بر روی عرشه یکی از ناوهای جمهوری اسلامی خوانده است، عملا تبدیل به عروسکی چندش آور و منفور دردستان اسلامیون خون ریز حاکم در ایران شده است. رفتار ها و گفتمان سراسر زن ستیز، اسلامی و ضد جنبش های سکولار، ضد ازادی خواهی و برابری خواهی در ایران، که تتلو پرچم دار آن شده است، فضا و فرصت توجیه، به متعرضین به حقوق 99 درصدی های ایران را فراهم و هموار می کند.امثال این شخص که تعهد به مردمی، که هرچه دارند از انان دارد را قربانی کرده، گویا فراموش کرده اند که هر روز بیشتر در باتلاق تنفر و خشم مردم فرو می روند. این چنین لمپن هایی فراموش می کنند که عمر ان ها به اندازه عمر دیکتاتور هاست، و در فردای نابودی جمهوری اسلامی، امیر تتلو ها، الهام چرخنده ها و..... برای همیشه از صحنه هنر ایران محو خواهند شد.

 

در مقابل چنین افرادی اما، هنرمندانی مانند شاهین نجفی قرار دارند، که خواست ها و هویت بخش پیشرو جامعه ایران را می شناسند، و هویت خود را در راستا و در کنار انان تعریف، و به خلق اثر اقدام می ورزند. فعالیتشاهین نجفی فعالیتی فاخر و در خور تحسین است، زیرا که علیرغم محدودیت و مشکلات ریز و درشتی که دیکتاتور برایش بوجود می اورد، به انسانیت پشت پا نمی زند، حکم ارتداد و مرگ میگرد، و صدایش در نقد دین رسا تر می شود، مجبور به ترک کشور می شود ولی همچنان صدای هیچ بودگان باقی می ماند، مجوز و رانت حکومتی نمی گیرد، ولی باز هم موسیقی اوانگارد می سازد، و ارتباط خود را جملگی با زنان، جوانان، دگرباشان جنسی، ناباوران، کارگران و تمامی طبقات تحت ظلم واستثمار حکومت اسلامی در ایران یعنی جمهوری اسلامی، حفظ می کند.شاهین نجفی و شاهین نجفی ها همان نکونامانی هستند که نمیمرند، زیرا که تا انسانیت زنده است، نام انان نکو باقی میماند، و راهشان ادامه پیدا می کند.

صحنه ایی از موزیک ویدیو "این گونه" از شاهین نجفی

 

تهیه و تنظیم از میلاد رسایی منش.

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرام خیابان https://telegram.me/kheyaban

Add comment


Security code
Refresh

connect1