22February2018

سازمان جوانان کمونیست

Saturday, 30 August 2014 00:00

"پیشروی زنان در افغانستان برای حضور بیشتر در جامعه"

Written by


انجیلا شریفی یکی از ۵ زنی است که در این شهر رانندگی می کنند.
او که علاقمند به رانندگی است و با خیال راحت و بدون نگرانی در شهر فیروزکوه رانندگی می کند، زنان دیگر را هم به این کار تشویق می کند.
انجیلا شریفی می گوید: "در غور مشکلات امنیتی و فرهنگی هست اما من جرات کردم و از خود شروع کردم تا الگو شوم برای دیگر خانم ها. این حق هر شهروند است که کار کند و فعالیت کند. این یک سهولت برای مردان هم هست که زنان خودشان مشکلات شان را حل کنند."

شماری از زنان در شهر غور در مرکز افغانستان رانندگی می کنند و حتی می توانید زنی را پیدا کنید که با موتورسیکلت در مسیر های بسیار خطرناک و ناهموار مناطق دور افتاده غور گشت و گذار می کند.
رانندگی زنان، هنوز در خیلی از شهر های بزرگ افغانستان، چیز تازه ای است اما در مرکز ولایت بسیار فقیر و سنت زده غور وضع کاملا فرق می کند.
در گذشته، تصور رانندگی زنان در چنین ولایت محروم و دورافتاده دشوار بود اما حالا رانندگی زنان در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور یک کار عادی است.

حسن حکیمی از فعالان مدنی در غور می گوید: " چیزهایی مثل رانندگی زنان، همه نشانه تغییر و تحول اجتماعی در این شهر است. فعالیت های مدنی بر ضد مواضعی که به برخی از انسانها اجازه نمی دهند که در مورد خودشان تصمیم بگیرند یا به اختیار خود کاری بکنند به شدت ادامه دارد. این از یک آینده درخشان خبر می دهد."

Add comment


Security code
Refresh

connect1